Lokalita

lokalita projektu


Projekt NAD ARBORETEM se nachází v sousedství největšího brněnské botanické zahrady s rozlohou přes 10 hektarů, kterou založil již v roce 1938 pan August Bayer. Zároveň se nachází na hraně svahu na okraji vyhledávané městské části Černá Pole s výhledem na centrum města a jeho dominanty. Díky blízkosti se nachází zastávka tramvaje a autobusové dopravy Bieblova s pohodlnou dostupností do centra města. Samozřejmostí je plná občanská vybavenost a zároveň klidná lokalita sousedící s množstvím zeleně. Kromě výše zmíněného arboreta je zbylá část svahu zvaná Planýrka, plánována jako nový městský park a odpočinková zóna. V budoucnu se má stát vyhledávanou zónou rekreace s cestičkami, novými sady a drobnými stavbami. Okolí tak jednoznačně skýtá pro budoucí obyvatele velmi aktraktivní možnosti procházek a odpočinku. Zároveň však s využitím veškerých výhod velkoměsta a jejich snadnou dostupnost. Doslova v dochozí vzdálenosti se pak nachází Nákupní centrum královo pole, Městský plavecký stadion Lužánky či Bobycentrum. O malý kousek dále lze pak procházkou dojít skrze vilovou čtvrť, kupříkladu kolem světoznáme Vily Tugendhat, až do Parku Lužánky a dát si výbornou kávu, nebo si zasportovat. Samozřejmostí je pak i blízkost základních a mateřských škol a školek v dochozí vzdálenosti.
ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ
 
  • Botanická zahrada (vzdálenost: 0,4 km)

  • Plánovaný městský park Planýrka (vzdálenost: 0,7 km)

  • Nákupní centrum Královo Pole (vzdálenost: 1,2 km)

  • Městský plavecký stadion Lužánky (vzdálenost: 1,6 km)

  • Bobycentrum (vzdálenost: 2,2 km)

  • Vila Tugendhat (vzdálenost: 1,9 km)

Park Lužánky (vzdálenost: 2,0 km)

Arboretum-foto-2.JPG
Arboretum Mendelovy univerzity, situované v Brně, je významnou zahradou s bohatou historií a unikátní sbírkou rostlin. Založeno bylo v roce 1938 Augustem Bayerem, významným českým zahradníkem a dendrologem. Původně bylo arboretum součástí Vysoké školy zemědělské a lesnické, která později přešla pod dnešní Mendelovu univerzitu.
S rozlohou přes 10 hektarů je arboretum největší botanickou zahradou v Brně. Jeho hlavní účel spočívá ve vědeckém výzkumu, vzdělávání a prezentaci rozmanitých druhů dřevin a dalších rostlin. Arboretum je významným místem pro studium a ochranu genetických zdrojů rostlin.
V průběhu let byla sbírka arboreta rozšířena o řadu vzácných a exotických dřevin, z nichž některé pocházejí z různých částí světa. Návštěvníci zde mohou obdivovat více než 2000 druhů a kultivarů dřevin a dalších rostlin.
Kromě své vědecké a vzdělávací funkce slouží arboretum také jako místo odpočinku a relaxace pro veřejnost. Láká návštěvníky svou malebnou krajinou, výjimečnou sbírkou rostlin a klidnou atmosférou. Mendelovo arboretum je tak nejen významným centrem výzkumu a vzdělávání, ale také oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci.
Nabídka jednotek